Ukázky » Dr.VAP – multifrekvenční odstraňovač vodního kamene

  • ochraňuje proti usazování vodního kamene
  • již vytvořený vodní kámen pozvolna rozpouští
  • dle tvrdosti vody výrazně sníží výdaje na chemické změkčovače, které může i zcela nahradit
  • prodlouží životnost a sníží spotřebu energií topných těles (pračka, myčka, bojler, rychlovarná konvice…)
  • Bezpečný provoz – napájení 9-12 V (pomocí transformátoru či z akumulátoru)
  • Vhodná a osvědčená je kombinace Dr.VAP s filtrem mechanických nečistot
  • to vše při nízké spotřebě cca 2 kWh za měsíc za příznivou pořizovací cenu

Trápí Vás vodní kámen? Zaujaly Vás možnosti Dr.Vap? Kontaktujte mne.

Jak vzniká vodní kámen

Voda je velmi dobré rozpouštědlo. Dešťová voda v kombinaci s kysličníkem uhličitým vytváří lehce kyselý roztok, který reaguje s látkami obsaženými v zemi (vápenec či křída).

Vzniká tak tvrdá voda, přičemž samotná tvrdost vody je dvou druhů – trvalá a dočasná. Uhličitany způsobují tvrdost trvalou. Problémy ale způsobuje tvrdost dočasná, kterou mají na svědomí hydrogenuhličitany vápníku a hořčíku. Ty se totiž z vody uvolňují a usazují se právě v podobě vodního kamene.

Jak pracuje Dr.Vap

Vodu lze změkčit jak chemickou cestou, tak za pomoci elektromagnetických vln. Klasickým chemickým způsobem je přidávání sody. Účinnějšího výsledku lze dosáhnout pomocí zařízení Dr.Vap. Elektromagnetickým buzením získává voda dočasně (5-7 dní) vlastnosti „sodovky“ (velmi slabá kyselina uhličitá), která rozpouští již usazený vodní kámen a v principu zabraňuje usazování nového.

Jelikož je tohoto efektu dosaženo nejen v pračce, ale v celém vodovodním potrubí, jsou tak chráněna všechna koncová zařízení (pračky, myčky, rychlovarné konvice, bojlery, ale i vodovodní baterie, perlátory, WC nádrže a podobně.)

Je kvalita vody ve Vašem kohoutku na pováženou? Jak vidíte, nepříliš složitou montáží lze udělat mnohé. Máte-li zájem o mé služby, ozvěte se.